Deseta u nizu: Marković „otvorio“ Pazarce za ubedljivih 4:1

Lazar Marković FK Partizan FK Novi Pazar
FOTO FK Partizan Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu ekipu Novog Pazara 4:1 u utakmici 21. kola Superlige Srbije i zabeležili desetu pobedu u nizu u svim takmičenjima ove sezone.

Utakmica je igrana po hladnom vremenu, na minus četiri, po tvrdom terenu, teškom za igru. Takvi uslovi više su u početku odgovarali gostima, orijentisanim na odbranu svog gola.

U prvom poluvremenu je malo toga viđeno. Najbolja prilika zabeležena je u 26. minutu: posle udarca Asana, golman gostiju Drobnjak kratko je odbio loptu, natrčao je Lazar Marković i šutirao veoma neprecizno. Marković je na ovom meču nosio kapitensku traku u odsustvu golmana Vladimira Stojkovića.

Četiri minuta kasnije Holender je šutirao iz dobre pozicije sa desne strane, ali takođe visoko preko gola. I to je bilo sve u prvih 45 minuta.

Goleada u nastavku

Odmah na startu drugog poluvremena trener Stanojević izvršio je dve izmene: umesto Sume i Jojića ušli su Natko i Šćekić. Vrlo brzo domaći tim došao je u vođstvo…

Ono što Marković nije uspeo u 26, jeste u 54. minutu: golman Drobnjak nije najbolje degažirao loptu, prihvatio ju je Lazar Marković, odigrao dupli pas sa Holenderom i efektno je poslao u mrežu – 1:0.

Taj pogodak definitivno je otvorio čvrste goste. U 62. minutu već je bilo 2:0. Pajović je povukao Bibrasa Natka u svom šesnaestercu, a sudija Milan Mitić pokazao na belu tačku. Upravo je Izraelac izveo najstrožu kaznu i rutinski postigao drugi gol za crno-bele.

Samo minut kasnije već je bilo 3:0: Marković je proigrao Miljkovića, usledio je centaršut, a Filip Holender je na drugoj stativi lako potvrdio pogodak.

Gosti dolaze do utešnog gola u 76. minutu, a strelac je bio Jovo Kojić. Konačan rezultat 4:1 za Partizan postavio je Nikola Vlajković poslavši loptu u svoju mrežu.

Bila je ovo deseta uzastopna pobeda Partizana u svim takmičnjima ove sezone. Sa nova tri boda crno-beli su stigli do 50 bodova, šest manje od vodeće Crvene zvezde, koja igra u subotu protiv Radničkog u Nišu.

Rezultati 21. kola Superlige: Spatak – Bačka 1:0, Napredak – Javor 1:1, TSC – Rad 0:0, Proleter – Zlatibor 2:2, Partizan – Novi Pazar 4:1. Kasnije igraju Čukaricki – Vojvodina. Subota: Voždovac – Inđija, Mačva – Metalac, Mladost – Radnik.