Zvezda slavila u Kruševcu, još jedna majstorija Kataija

Fudbal 05. dec 202115:42 0 komentara
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:0 u utakmici 19. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su do vođstva stigli već u petom minutu posle prekida. Katai je centrirao, Eraković prebacio loptu na drugu stativu, gde je sam bio Milan Rodić, koji je sproveo u protivničku mrežu.

U nastavku meča Napredak je igrao hrabro, izlazio visoko i pokušavao da postigne gol, do čega ipak nije došlo.

Imao je potom Milan Pavkov  priliku da povisi prednost gostujuće ekipe, ali ga je štoper Čarapana zaustavio u nameri.

Ipak, ekipa Dejana Stankovića je uspela da postigne još jedan pogodak u 43. minutu, kada je Aleksandar Katai posle dodavanja Njegoša Petrovića postigao drugi gol za konačan rezultat.

U nastavku meča činilo se da je Milan Bačanin postigao pogodak za domaću ekipu, ali je VAR pokazao da je bio ofsajd, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Fudbaleri Crvene zvezde sada se okreću spremanju meča sa Bragom u Ligi Evrope, koji se igra u četvrtak  od 21.00.