TSC poveo, Partizan na kraju ubedljivo do pobede

Sport Klub 27. apr. 202215:572 komentara
FK Partizan
Izvor: FK Partizan

Partizan je ostvario pobedu u prvom meču trećeg kola plej-ofa Super lige Srbije protiv TSC-a, i to prilično ubedljivu – 4:1 (2:1).

Partizan se vratio na čelo tabele, makar do završetka trećeg kola plej-ofa duela Crvene zvezde i Čukaričkog na stadionu “Rajko Mitić”. Trijumfovala je ekipa Aleksandra Stanojevića protiv tima koji sa klupe predvodi Žarko Lazetić, drugi put u kratkom vremenskom intervalu na stadionu u Humskoj.

Meč je odigran u neobičnom ambijentu, s obzirom da su najvatreniji navijači Partizan bojkotovali ovaj susret zbog, kako su naveli, “užasnog termina”. Podsetimo, meč je počeo u sredu, u 14 časova, usred radnog dana. Na tribinama stadiona u Humskoj bilo je tek 500 gledalaca, raštrkanih na istočnoj i zapadnoj tribini.

Meč je odlično počeo po goste iz Bačke Topole, koji se nijednog trenutka nisu branili. Ujedno, koristili su i brojne greške prvotimaca Partizana na sredini terena, pre svih Miloša Jojića, kojeg su ti malobrojni navijači brzo “uzeli na zub”. Kad se njemu “pridružio” i crnogorski reprezentativac Igor Vujačić, koji je promašio loptu prilikom uklizavanja u 30. minutu, posle pasa Bočkaja, TSC je poveo. Tada je grešku Vujačića iskoristio Vukić, koji je prihvatio loptu i lagano sa sedam metara prebacio Popovića – 0:1.

Nije Stanojević imao strpljenja, pa je već u 40. minutu načinio neuobičajen potez, iz igre je izveo upravo Jojića i Vujačića, na teren poslao Lazara Markovića i Sinišu Saničanina. I to u momentima kad je Rikardo oboren na 17 metara od gola gostiju, a Natho se spremao da izvede slobodan udarac.

Izraelac je to učinio fantastično, prebacio je živi zid, a lopta se od stative Filipovićevog gola odbila u mrežu za izjednačenje – 1:1. Već u 44. minutu Partizan je preokrenuo, kao što je to snimak iz VAR sobe kasnije pokazao, Menig je izbegao ofsajd zamku, njegov udarac odbranio je Filipović, lopta se odbila do Rikarda, kojem nije bilo teško da je sprovede u mrežu – 2:1. Iako je pomoćnik kraj zapadne tribine visoko podigao zastavicu, gol je psole intervencije iz VAR sobe opravdano priznat.

Samo to je počelo drugo poluvreme, Partizan je stekao dva gola prednosti, postigao je Miljković prvi gol u sezoni. Natho je u 48. minutu odlično centrirao sa desne strane, Saničanin je kolenom šutirao, Filipović uspeo da odbrani, ali se lopta kratko odbila do desnog beka crno-belih, a ovaj je sa metar lako ubacio u mrežu gostiju – 3:1.

Mogao je TSC da se vrati u igru u 50. minutu, ali je Popović sjajno odbranio snažan šut Banjca iskosa sa desne strane, sa 20-tak metara. Imao je dobru priliku za domaće potom Marković, njegov šut sa iskosa sa desne strane, sa 15-tak metara završio je pored gola.

Sve dileme su rešene u 62. minutu. Samo što je ušao u igru Jović je pogodio, posle odlično ubacivanja sa strane Markovića, mladi reprezentativac Srbije je uklizao i sa loptom završio u golu gostujućeg tima. Otvorenog garda su igrala oba tima do kraja meča, bilo je prilika na obe strane, ali ne i promene rezultata.