Zverev se revanširao Alkarasu za polufinale RG

Tenis 31. maj 202220:19 2 komentara
Aleksandar Zverev
REUTERS/Dylan Martinez via Gliver

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je savladao Španca Karlosa Alkarasa 3:1 (6:4, 6:4, 4:6, 7:6).

Mladi 19-godišnji Španac delovao je nezaustavljivo. U ovaj meč ušao je sa 14 pobeda u nizu, a jedna od njih bila je baš protiv Zvereva u finalu Madrida. Neki bi rekli da je možda i poleteo.

Da Alkaras ima problema u Bulonjskoj šumi videlo se protiv zemljaka Alberta Ramos-Vinjolasa. Ali nije isto biti u minusu protiv Ramos-Vinjolasa i protiv Zvereva.

Treći igrač sveta krenuo je agresivno i nikada bolje na Garosu ove sezone. Bio je na najvišem nivou, pogađao je, ali je i umešno koristio očigledno sagorevanje mlađeg protivnika, kome je ovo tek drugo gren slem četvrtfinale, a prvo u koje je ušao kao, možda ne jasan favorit, ali neko od koga se očekuje ne samo pobeda, već i ozbiljan prodor.

Dosta je grešio Alkaras, a Zverev vršio u ta dva seta ozbiljan pritisak. Imao je pet brejk lopti, dve je iskoristio i napravio u oba seta po brejk koji mu je donosio set. On sam je odbranio dve brejk lopte, tako da je za sat i po vreme stekao prednost od dva seta.

Alkaras nije bio u najboljem izdanju, ali je pokazao da ni tada ne posustaje. Jak karakter pomogao mu je da dobije treći set i to brejkom u poslednjem gemu – 6:4. A još više je došao do izražaja u četvrtom setu. Zverev je u devetom gemu napravio brejk, poveo 5:4 i servirao za meč.

Međutim, Alkaras je, kao i protiv Ramos Vinjolasa, napravio brejk u gemu u kojem je protivnik servirao za meč i uspeo da se izvuče. Odluka u tom setu pala je u taj brejku.

Obojica su pružila neverovatnu predstavu publici na Šatrijeu u taj brejku. Zverev je dva puta stekao mini brejk prednosti – 2:0 i 3:2. Ali je Alkaras oba puta uzvratio. Potom je Španac stizao do prednosti – 4:3 i 6:5. Čak je imao set loptu na svoj servis, ali je ovog puta Zverev pokazao karakter. Ne samo da je izjednačio na 6:6, već je napravio mini brejk za 7:6 on je stekao meč loptu na svoj servis. Ali ni tada se nije završilo, pošto je Alkaras izjednačio na 7:7.

Ali ipak epski taj brejk potrajao je još samo dva poena. A oba je osvojio Zverev i tako krunisao sjajnu partiju protiv, nesumnjivo nadolazeće zvezde, ali momka koji još mora da stekne iskustva ovakvih mečeva. Zverev je odbranio prošlogodišnje polufinale, a u borbi za prvo finale na Rolan Garosu čeka Đokovića ili Nadala