Zverev nije dopustio kvalifikantu nijednu brejk-loptu

Tenis 22. maj. 202220:50
Aleksandar Zverev
Izvor: xIbrahimxEzzatx via Guliver

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u drugu rundu Rolan Garosa pošto je u nedelju rezultatom 3-0 bio bolji od kvalifikanta iz Austrije Sebastijana Ofnera.

Sva dešavanja iz Bulonjske šume pratite u BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Po setovima bilo je 6:2, 6:4, 6:4 za tenisera iz Hamburga posle 110 minuta tenisa na terenu „Suzan Lenglen“. Treći igrač ATP liste u drugom kolu za protivnika imaće boljeg iz duela koji u ponedeljak igraju Srbin Dušan Lajović i Argentinac Sebastijan Baez.

*Eto, to može Olga! Drugo kolo za srpsku igračicu posle drame

Dominantan je bio Zverev na ovom susretu – nijednom nije gubio servis, iskoristio je četiri od 15 brejk lopti koje je ukupno imao, a protivnik nije dozvolio niti jednu brejk-šansu!

U prvom setu rivalu je servis oduzeo u trećem i sedmom gemu, u drugom setu ista stvar se dogodila u trećem gemu, dok je u trećem setu „koban“ za Ofnera bio ponovo sedmi gem.

Zverev je jedan od trojice igrača koji na RG ima šansu da se domogne prvog mesta ATP liste, a da bi mu to pošlo za rukom Nemac mora da se plasira u finale.

Najbolji rezultat koji je Zverev dosad ostvario na Rolan Garosu je polufinale – igrao ga je prošle godine.