Zverev dobio 3-0, ali se mučio protiv sunarodnika u prvom kolu

Tenis 17. jan 202213:39 > 14:04 0 komentara
Aleksander Zverev
Cameron Spencer/Getty Images

Nemački teniser Aleskander Zverev uspešno je započeo prvi grend slem sezone – u prvom kolu Australijan opena maksimalnim rezultatom 3-0 savladao je 23-godišnjeg sunarodnika Danijela Altmajera, 87. igrača sveta. Međutim, mnogo je energije teniser iz Hambuga morao da uloži kako bi opravdao epitet favorita u ovom duelu.

Tenis:

Zverev, treći igrač planete, po setovima je slavio 7:6 (3), 6:1, 7:6 (1) posle dva časa i 41 minuta tenisa na „Rod Lejver areni“ u Melburnu. Naredni protivnik Zverevu biće domaći teniser Džon Milman – Australijanac je u prvom kolu lako savladao španskog veterana Felisijana Lopesa.

Treba naglasiti da Saša Zverev može da po prvi put u karijeri dođe do prvog mesta ATP liste ukoliko u Melburnu osvoji svoj prvi grend slem turnir, budući da aktuelni prvak Novak Đoković ne može da brani titulu jer je u nedelju deportovan iz Australije.

Da Zverev neće lako do drugog kola nagovestio je i prvo set, u kojem Altmajer nije gubio svoj servis, iako je Zverev u desetom gemu imao tri-set lopte. Ipak, u taj-brejku izgubio je čak četiri od pet poena na svoj servis i Zverev je to znalački iskoristio.

Drugi set protekao je u dominaciji Nemca ruskog porekla – mlađi brat Zverev napravio je tri brejka i lako povisio na 2-0. Činilo se da je „slomio“ rivala.

Međutim, u petom gemu trećeg seta Zverev gubi servis i posle vođstva Altmajera 4:2 tek kreće da se budi. Usledila je velika borba osmi i 12. gem su bili „maratonski“, a pri rezultatu 6:5 za Zvereva on je imao četiri meč lopte. Ipak, Altmajer se spasao, ali u taj-brejku nije imao energije i izgubio ga je sa 7:1.