Tri sata veteranske borbe: Mari izbacio Vavrinku u Sinsinatiju

Tenis 16. avg 202200:33 2 komentara
Andy Murray
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Fantastičan duel mogli smo da gledamo u ponedeljak uveče po srendjoevropskom vremenu u prvom kolu mastersa u Sinsinatiju – sastala su se dvojica nekadašnjih gredn slem šampiona, a slavio je mlađi. Endi Mari je rezultatom 2-1 bio bolji od Stana Vavrinke.

Masters u Sinsinatiju pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Po setovima bilo je 7:6 (3), 5:7, 7:5 za nekadašnjeg prvog igrača sveta posle dva časa i 58 minuta tenisa. Naredni protivnik Mariju biće Kameron Nori, koji je u prvoj rundi izbacio Holgera Runea rezultatom 7:6 (5), 4:6, 6:4.

*Poraz Lajovića, Medvedev i Alkaraz dobili suparnike

Delovalo je da će i u drugom setu odlučivati taj-brejk. Posle razmene brejkova u osmom i devetomgemu, rezultat je bio 6:5, a Mari je servirao za ostanak u setu. Ipak iskusni Švajcarac, 306. na svetu, tada pravi brejk za 1-1 u setovima.

U trećem setu Mari pravi veliki brejk na 5:5, a u 12. gemu Škot uspeva da u pobedu pretvori tek četvrtu set-loptu na svoj servis.

Dvaput je Mari u bogatoj karijeri osvajao Sinsi, a pre ovog duela je sa Vavrinkom igrao 21 put – 12 puta slavio je 35-godišnji Škot, a u devet navrata 37-godišnji Švajcarac.