Švarcman slomio Štrufa sa 3:0, ali posle velike borbe

Sport Klub 07. jun 202116:23 0 komentara
Elsa, Getty Images

Argentinski teniser Dijego Švarcman plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je rezultatom 3:0 bio bolji od Nemca Jana-Lenarta Štrufa.

Švarcman (10. igrač sveta, 28 godina) slavio je po gemovima 7:6 (11), 6:4, 7:5 posle više od tri sata tenisa na terenu „Suzan Lenglen“.

Naredni protivnik teniseru iz Buenos Airesa biće bolji iz duela koji u petak igraju 13-struki šampion RG Rafael Nadal i Italijan Janik Siner.

Iako je bilo 3:0, Švarcman je morao da uloži ogroman trud kako bi stigao do trijumfa.

U prvom je Štruf vodio sa 5:2, imao čak sedam set-lopti, ali nije uspeo da pobedi. Uporni Štruf se vratio i rezultatom 11:9 u taj-brejku posle 67 minuta poveo sa 1:0. Iskoristio je Argentinac svoju četvrtu set-loptu u odlučujućem gemu.

U drugom setu takođe je viđena velika borba, četiri gema zaredom okončana su brejkom od trećeg do šestog gema, ali je na kraju u odlučujućem momentu Švarcman oduzeo servis Nemcu i poveo 2:0.

U trećem setu viđeno je nekoliko maratonskih gemova, Štruf je bio daleko od toga da odustane, ali ispostavilo se da je ključni gem bio sedmi, u kojem je Švarcman oduzeo rivalu servis bez izgubljenog poena.

Švarcman igra odlično na tekućem RG i nije izgubio set, iako njegovom nastupu u Parizu nisu prethodili dobri rezultati – bio je u seriji od četiri poraza i imao je skor 2-5 na turnirima na evropskoj šljaci. Švarcman, deseti igrač sveta, 2020. godine igrao je polufinale.

Međutim, protiv Rafaela Nadala u eventualnoj borbi za polufinale čeka će ga najteži mogući zadatak.