Siner prejak za Lasla

Tenis 13. mar 202209:18
Izvor: AP Photo/Mark J. Terrill

Janik Siner je za sat i po vremena dobio Lasla Đerea u drugom kolu Mastersa u Indijan Velsu. Italijan je slavio po setovima 6:3 i 6:3.

Mada je u ovom duelu prvi brejk prilike imao Đere, Siner je poveo prvi 3:1 napravivši brejk u četvrtom gemu. Iza toga je napravio još jedan brejk za 5:1, pa čak ni to što mu je Laslo uzeo jednom servis nije ugrozilo Janikove šanse da uzme prvi set.

U drugom setu je Siner bio mnogo sigurniji i nije Đereu dozvolio da osvoji više od jednog poena u gemovima u kojima je servirao. Brejk je Siner napravio u „ključnom“ sedmom gemu kada je poveo 4:3, a zatim je još jednom naprvio brejk za 6:3.

Siner je u Indijan velsu deseeti nosilac, a naredni rival će mu biti Bendćamin Bonzi iz Francuske koji je dobio Italijana Lorenca Sonega. 21. nosilac je ispao za sat i 40 minuta, a rezultat je bio 6:3 i 6:4.