Posle Olge, ispala i Aleksandra: Kraj za Srpkinje u drugom kolu RG

Tenis 26. maj 202212:38 2 komentara
Aleksandra Krunić
xRobxPrangex via Guliver

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u treće kolo Rolan Garosa – u četvrtak je poražena od Ruskinje Veronike Kudermetove rezultatom 2-0.

Sva dešavanja iz Pariza pratite u BLOGU UŽIVO na sajtu Sport kluba.

Po setovima je bilo 6:3, 6:3 za 29. igračicu sveta posle 70 minuta tenisa u Parizu. Naredna protivnica Kudermetovoj biće bolja iz duela koji igraju Špankinja Paula Badosa i Slovenka Kaja Juvan.

Srbija na taj način ostaje bez predstavnice u ženskom singlu – posle Olge Danilović, u drugom kolu ispala je i najbolje rangirana srpska teniserka (114. na WTA listi) Aleksandra Krunić.

*„Ma, tu se i Nole prijavio“ i komedija s Krajinovićem

Nije mnogo šanse Krunićevoj ostavila Kudermetova u četvrtak – za vođstvo 1-0 u setovima bio joj je potreban jedan brejk, koji je došao u šestom gemu. Stekla je Ruskinja dva brejka prednosti u drugom setu, ali Aleksandra nije odustajala. Smanjila je srpkinja na 4:2 posle velike borbe, ali u devetom gemu ponovo gubi svoj servis i Kudermetova koristi prvu brejk-loptu, ujedno i meč-loptu za prolaz u treću rundu.

Aleksandra je izjednačila najbolji rezultat na Rolan Garosu u svojoj karijeri – 2019. godine takođe je igrala drugo kolo na drugog grend slemu sezone. Najveće ostvarenje na nekom od četiri najveća turnira za 29-godišnju Krunić i dalje ostaje četvrto kolo – igrala ga je na US openu 2014. godine.

Aleksandra Krunić, srpska teniserka rođena u Moskvi, sigurno će napredovati na WTA listi posle ovog izdanja u Parizu, ali joj je za napad na najbolji plasman karijere (2018. je držala 39. mesto WTA liste), potrebno još mnogo dobrih rezultata. Krunićeva zasad ima jednu WTA titulu u singlu.