Pobeda Kecmanović doneo Srbiji pobedu i ostanak u igri za četvrtfinale DK

Tenis 15. sep 202219:52 0 komentara
Miomir Kecmanović
REUTERS/Susana Vera via Guliver

Srbija je obezbedila pobedu u drugom meču Dejvis kupa protiv Južne Koreje i ostala u igri za plasman u četvrtfinale. Drugi i odlučujući poen obezbedio je Miomir Kecmanović pobedom nad Kvonom u dva seta 6:3, 6:4.

Očekivano 33. teniser sveta završio je posao protiv 74. na ATP listi i Srbiji obezbedio bitnu pobedu. Sada izabranici Viktora Troickog moraju da pobede Kanadu u poslednjem kolu i da obezbede plasman u četvrtfinale.

Iako po pogledu na rezultat deluje da je imao lak zadatak, teško se može konstatovati da je Kecmanović rutinski odradio posao. U prvom setu dočekao je svoju priliku u osmom gemu i taj jedan brejk bio mu je dovoljan da privede set kraju.

Međutim, Kvon je pružio ozbiljniji otpor u drugom. Iako je već na startu seta Kecmanović napravio brejk koji je na kraju odlučio pobednika. Imao je Kvon u šestom gemu tri brejk lopte za vraćanje brejka, a imao je brejk loptu i u gemu u kojem je Kecmanović servirao za meč. Ipak, Srbin je na kraju dobio i set i meč i obezbedio Srbiji dragocen drugi poen.

U dublu korejska kombinacija Nam-Song slavila je u dva seta protiv Ćaćića i Krajinovića 6:4, 6:2.