Pliškova posle preokreta u finalu Vimbldona

Tenis 08. jul 202118:32 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Karolina Pliškova prvi put u karijeri igraće u finalu Vimbldona. Čehinja je posle preokreta savladala drugog nosioca Beloruskinju Arinu Sabalenku 5:7, 6:4, 6:4 i stigla do meča za titulu u kojem će snage odmeriti sa Australijankom Ešli Barti.

U prvom setu je sve vreme ritam diktirila Pliškova. Imala je čak osam brejk lopti, ali ih je sve Sabalenka spasila ili asovima ili direktnim poenima posle odličnog prvog servisa. Pri rezultatu 6:5 za Beloruskinju, Pliškovoj se stegla ruka.

Na 30:30 čistu loptu šalje u mrežu, a onda u narednom poenu duplom greškom omogućava Sabalenki da stigne do prvog seta.

Drugi set je bio mirniji od prvog. U petom gemu na servis Sabalenke, Pliškova dolazi do 0:40. Konačno koristi devetu šansu da oduzme servis rivalki. Povela je 3:2 i rutinski sačuvala prednost za izjednačenje rezultata u setovima.

Meč u svoju korist Pliškova je prelomila u prvom gemu odlučujućeg seta. Na 30:40 ponovo pravi brejk. Servis je perfektno služio i bez mnogo problema sačuvala je prednost početnog udarca za svoje drugo gren slem finale u karijeri.

Jedini meč za titulu na četiri najveća turnira, Pliškova je do sada odigrala na US openu 2016. godine. Tada je poražena od Nemice Anđelik Kerber.

Barti i Pliškova odigraće u Londonu osmi put jedna protiv druge. Skor je 5:2 za Australijanku, koja je dobila poslednja tri duela, uključujući i onaj odigran ove godine u Štutgartu. Finale u konkurenciji dama na programu je u subotu uz direktan prenos na Sport klubu.