Peti poraz zaredom: Kraj za Đerea u prvom kolu Pariza

Tenis 02. nov 202100:18 0 komentara
Laslo Đere
REUTERS/Carlos Perez-Gallardo

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo masters turnira u Parizu – od njega je posle preokreta rezultatom 2-1 bio bolji 19-godišnji Italijan Lorenco Muzeti, 67. igrač planete.

Posle nešto više od dva i po časa tenisa Muzeti je slavio po setovima 4:6, 7:6 (5), 6:4. Naredni rival biće mu bolji iz duela koji će u utorak igrati Roberto Bautista-Agut i Džejms Dakvort.

Ovim porazom se nastavlja veoma loša serija 26. godišnjaka iz Sente – bio je to peti poraz u nizu za Đerea, 51. tenisera sveta.

Nije delovalo da će ishod biti takav posle prvog seta u kojem je Đere u petom gemu rivalu oduzeo servis i poveo sa 3:2, a potom održavao prednost do kraja seta i sa 6:4 ga reši u svoju korist iskoristivši drugu set-loptu.

U drugom setu viđena je razmena brejkova na početku, ali su serveri do taj-brejka bili sigurni. Napravio je Itaijan mini-brejk pri rezultatu 5:5, a potom iskoristio prvu set-loptu za izjednačenje u setovima. U odlučujućem setu dvaput je srpski teniser gubio gemove u kojima je izvodio početni udarac, a u desetom gemu je Muzeti iskoristio četvrtu meč-loptu za veliku pobedu.

Italijan je u nedelju u kvalifikacijama izgubio od Igoa Gastona, ali je kao „srećni gubitnik“ ipak dobio priliku da zaigra u prvom kolu.

Mečeve iz Pariza pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.