Ogroman otpor 111. na svetu, Rafa uz probleme do trećeg kola

Tenis 21. apr 202118:47 > 18:53 0 komentara
Alexander Hassenstein/Getty Images

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u osminu finala ATP turnira u Barseloni posle velikih problema u meču u kojem je bio ogroman favorit – posle prekokreta bio je bolji od Belorusa Ilje Ivaške rezultatom 2:1 posle više od 140 minuta tenisa.

Po setovima bilo je 3:6, 6:2, 6:4 za „Kralja šljake“. U narednom kolu Nadal će se sastati sa boljim iz duela koji igraju Kei Nišikori i Kristijan Garin.

Već u prvom gemu na meču Ivaška je oduzeo servis iskusnom Špancu, a potom je i sam dobro servirao i do kraja seta zabeležio još jedan brejk, koji mu je ujedno doneo i vođstvo od 1:0 u setovima.

Od početka drugog seta Nadal je polako dizao nivo igre, napravio je dva brejka u drugom setu (prvi i peti gem) i izjednačio.

U trećem setu je bilo jasno da će Belorus teško izdržati, ali je Nadal do brejka došao tek u sedmog gemu. Potom je u devetom gemu na servis Ivaške imao prvu meč-loptu, ali je u sledećem gemu na svoj servis iskoristio ukupno drugu priliku da trijumfuje i plasirao se u osminu finala.

Rafael Nadal je rekorder ovog turnira jer je u prošlosti čak 11 puta trijumfovao u Kataloniji. Ukoliko osvoji turnir 12. put, Nadal će se vratiti na drugo mesto ATP liste od ponedejka i preteći Danila Medvedeva.

Turnir u Barseloni pripada ATP seriji 500, održava se od 1953. godine, a aktuelni šampion je Dominik Tim, koji je 2019. godine u finalu savladao Danila Medvedeva. Prethodne godine turnir nije održan zbog pandemije koronavirusa.

Dešavanja sa ATP turnira serije 500 u Barseloni pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.