Nastavlja se odlična godina za Kecmanovića: Plasman među 16 na Indijan Velsu

Tenis 15. mar 202221:31 1 komentar
Miomir Kecmanović
AntoineCouvercelle Panoramic via Guliver

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala masters turnira u Indijan Velsu – 22-godišnji Beograđanin je u utorak u kalifornijskoj pustinji rezultatom 2-0 bio bolji od Holanđanina Botika van de Zandšupa.

Po setovima bilo je 7:6 (3), 7:5 posle nešto više od 100 minuta tenisa za 61. igrača ATP liste. Naredni protivnik Kecmanoviću biće šesti igrač sveta Mateo Beretini, koji je rezultatom 6:4, 7:5 porazio Lojda Herisa.

*Nadal upisao 400. masters pobedu: Lošiji sam nego u Melburnu

Odlično je obojicu tenisera služio servis u prvom setu – na putu do taj-brejka nismo videli nijednu brejk-loptu, a izjednačenja su viđena u drugom i šestom gemu, oba puta na servis Holanđanina, 47. igrača sveta.

U drugom setu prvi do brejka dolazi srpski predstavnik – Kecmanović koristi prvu brejk-šansu na meču i vodi sa 2:1, a zatim potvrđuje brejk. Međutim, u osmom gemu srpski teniser gubi svoj servis i tada je delovalo da se bližimo još jednom taj-brejku.

Ipak, u 11. gemu drugog seta Kecmanović je zaigrao odlično i dolazi do tri brejk-prilike – koristi treću, oduzima servis Van de Zandšulpu, a zatim sigurno „sa nulom“ zatvara meč za plasman među najboljih 16 tenisera ovog čuvenog masters turnira.

Srpski teniser na taj način nastavlja dobru 2022. godinu – na Australijan openu igrao je osminu finala, a u Rio de Žaneiru je stigao do četvrtfinala turnira. U Indijan Velsu je u prvom kolu bio bolji od Britanca Lijama Broudija, a u drugom od Hrvata Marina Čilića.

Masters u Indijan Velsu održava se od 1974. godine, igra se na otvorenom na tvrdoj podlozi, a budžet za tekuće izdanje mu je preko 8,5 miliona dolara. Aktuelni šampion je Kameron Nori, koji je prethodnog oktobra do titule došao pobedivši Nikoloza Basilašvilija.

Masters u Indijan Velsu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)