Nadal lako do duela sa Van de Zandšulpom

Tenis 25. maj. 202223:25 > 23:311 komentar
Rafael Nadal
Izvor: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom protiv domaćeg tenisera Korentina Motea u tri seta. Španac je slavio rezultatom 6:3, 6:1, 6:4 za neki minut preko dva sata na terenu.

Prvi set je Nadal osvojio praktično u drugom gemu kada je došao do jedinog brejka u ovom delu duela. Nije Španac dozvolio nikakva iznenađenja, ali je Mote uspeo da spasi jednu set loptu.

Povezano

U drugom setu još dominantniji Nadal. Veoma brzo bilo je 4:0 petog nosioca koji je imao dva brejka prednosti. Mote je uspeo da dođe do jednog gema pre nego što je pretrpeo novi brejk u poslednjem gemu seta. I ovoga puta, ako mu je za neku utehu, spasio je jednu set loptu.

Treći set počeo je drugačije – brejkom koji je u prvom gemu ovog dela meča napravio Mote. Nadalu nije dugo trebalo da se vrati i izjednči na 2:2, pa da u nastavku napravi i dodatnoi brejk za vođstvo 5:3 i činolo se da je ovaj meč već završen. Mote nije mislio tako i uspeo je da u gemu u kome je Nadal servirao za pobedu vrati brejk.

Mote je ipak meč produžio za samo jedan gem jer je Nadal do pobede došao novim brekom.

Botic van de Zandšulp biće Nadalov rival u trećem kolu.