Lajović izbacio 16. na svetu!

Tenis 11. avg 202119:59 4 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dušan Lajović plasirao se u treće kolo mastersa u Torontu, pošto je izbacio devetog nosioca Feliksa Ože-Alijasima sa 7:5, 6:4.

Sledeći rival će mu biti Kasper Rud iz Norveške, koji je u utorak savladao Marina Čilića u tri seta. Sastali su se Lajović i Rud jednom dosad, prošle godine na šljaci u Buenos Ajresu, i Norvežanin je slavio na svojoj omiljenoj podlozi.

Meč je trajao sat i 38 minuta, a Lajović protivniku nije dozvolio nijedan brejk.

U prvom setu je Lajović propustio dve brejk lopte u petom, zatim i još jednu u devetom gemu, ali to ga nije pokolebalo. Naprotiv, u 11. gemu pravi ključni brejk i ubrzo dolazi do vođstva u setovima.

Drugi set bio je neizvesniji, a 21-godišnji Kanađanin je prvi propustio brejk loptu, u drugom gemu. Potom je Lajović napravio brejk za 2:1, i zatim ga potvrdio uz još jednu spasenu brejk loptu.

Ože-Alijasim je mnogo grešio, naročito forhendom, a završio je sa 20 vinera i 38 neiznuđenih grešaka (Lajovićev odnos bio je 8-15).

Duci je još jednom bio u neugodnoj situaciji, pri vođstvu 4:3 imao je protivnik 0-30, ali Lajović osvaja četiri poena u nizu, da bi u poslednjem gemu bez izgubljenog poena došao do trijumfa.