Krajinović na korak od rezultata karijere na grend slemovima

Tenis 25. maj 202216:45 > 16:56 3 komentara
xFabioxFrustacix via Guliver image

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Rolan Garosa – 30-godišnjak iz Sombora pobedio je hrvatskog predstavnika Bornu Goju rezultatom 3-1 i izjednačio najbolji plasman u karijeri, kada se govori o drugom grend slemu sezone.

Sva dešavanja sa Rolan Garosa pratite u BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Po setovima je bilo 7:6 (5), 6:2, 5:7, 6:1 za Srbina posle više od tri sata tenisa u Parizu. Naredni protivnik Krajinoviću, 55. igraču ATP liste, biće deveti teniser planete Feliks Ože-Alijasim. Kanađanin je bez većih problema u sredu eliminiso Argentinca Uga Karabelija u tri seta.

Prethodni put Krajinović je igrao treće kolo RG još 2019. godine. To je istovremeno i njegov najbolji rezultat na GS turnirima – dvaput je dotle stizao na Australijan openu i jednom na US openu.

*Kraj za Olgu Danilović na Rolan Garosu

Krajinović i Ože-Alijasim dosad su igrali četiri puta – u prva dva navrata slavio je Srbin, a u dva meča koje su odigrali u 2021. bolji je bio teniser iz Montreala.

Gojo, 223. igrač ATP liste, u prvom kolu ostvario je prvu grend slem pobedu u karijeri – posle pet seti tenisa pobedio je Italijana Alesandra Đanezija, a delovalo je da od tog meča ipak nije uspeo da se fizički oporavi.

Poveo je Filip sa 1-0 u setovima posle više od jednog časa tenisa u Parizu. Nije bilo brejkova, pa je odlučivao taj-brejk. Iskoristio je Krajinović drugu set-loptu i poveo. Znatno manje napora bilo je potrebno Krajinoviću da povede sa 2-0. Izgledalo je da Goja stiže umor posle „maratona“ u prošloj rundi – ovog puta Srbin sa dva brejka lako dolazi do 6:2.

U trećem setu je Gojo ponovo demonstrirao ratnički duh. Posle razmene brejkova u petom i šestom gemu trećeg seta, odluka ipak pada u 11. gemu. Tada Hrvat oduzima servis Filipu Krajinoviću, a potom ga potvrđuje za svoj prvi set na ovom duelu. Ipak, u četvrtom setu Gojo ostaje „bez gasa“ i Krajinović lako dolazi do trećeg seta.