Krajinović bez četvrtfinala Rima

Tenis 12. maj 202217:47 > 17:59
Filip Krajinović
Izvor: xFabioxFrustacix via Guliver

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Rimu – od njega je u četvrtak rezultatom 2-0 bolji bio Italijan Janik Siner, 13. igrač sveta i deseti nosilac turnira. Meč ste mogli da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1.

Sva događanja sa mastersa u Rimu pratite u BLOGU UŽIVO na sajtu Sport kluba.

Po setovima je bilo 6:2, 7:6 (6) za Sinera posle stotinak minuta tenisa u italijanskoj prestonici. Naredni protivnik biće mu Grk Stefanos Cicipas, koji je u četvrtak posle preokreta bio bolji od Karena Hačanova i izborio nastup među najboljom osmoricom igrača u Rimu.

Bio je ovo drugi međusobni duel Italijana i Srbina, a jedini put su se sastali u polufinalu tutrnira u Sofiji 2021. godine – tada je Siner takođe slavio sa 2-0 u setovima.

*Sjajna borba u prvom setu i pobeda Švjontek protiv Azarenke

Krajinović ipak sa turnira u Rimu odlazi sa jednim velikim „skalpom“ – u drugom kolu Somborac je lako nadigrao Andreja Rubljova, sedmog igrača planete. Sa druge strane, ovo je treći turnir sezone na kojem će Siner igrati četvrtfinale, a prvi put je u Rimu stigao do ove faze turnira.

Prvi set je Krajinović lako izgubio nakon 35 minuta – domaći igrač osvojio je prvi deo igre rezultatom 6:2. Dva brejka je napravio Siner, a potom je u osmom gemu realizovao drugu set-loptu za vođstvo.

Delovalo je da se bliži kraj Filipovom učešću na mastersu u Rimu kada je na startu drugog seta izgubio gem na svoj servis. Siner je potom tu prednost potvrdio i poveo sa 2:0, ali u četvrtom gemu Srbin uspeva da se vrati – koristi drugu od tri vezane brejk-lopte, a potom potvrđuje brejk i tada je bilo 3:2 za Somborca. Obojica tenisera su bez većih problema dobijala gemove na svoj servis do kraja drugog seta, pa je o boljem igraču u drugom setu odlučivao taj-brejk.

U taj-brejku je bilo prilično nervozno – igrač koji je servirao izgubio je šest od prvih sedam poena. Međutim, tada su se obojica stabilizovala, ali Filipa je koštao pretrpljeni mini-brejk pri rezultatu 6:6. Siner koristi drugu meč-loptu i zakazuje duel sa Cicipasom.

U narednom meču programa takođe nastupa srpski teniser – protivnik Novaku Đokoviću biće veteran Stan Vavrinka.

Masters u Rimu možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)