Kecmanović bez finala u Meksiku: Medvedev prejak

Tenis 06. avg 202208:25 1 komentar
Miomir Kecmanović
REUTERS/Carlos Perez Gallardo via Guliver

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u meksičkom Los Kabosu – bolji od njega rezultatom 2-0 bio je Rus Danil Medvedev, prvi igrač planete.

Po setovima bilo je 7:6 (0), 6:1 za 26-godišnjeg Moskovljanina posle gotovo jednog i po časa igre. U finalu će Medvedev igrati protiv Britanca Kamerona Norija, koji je bio bolji od Feliksa Ožea-Alijasima.

*Nadal otkazao učešće u Montrealu

Biće ovo prilika za Medvedeva da dođe do 14. ATP titule u singlu, a zanimljivo je da se nalazi u nepovoljnoj seriji kada su u pitanju mečevi za titulu – izgubio je prethodnih pet finala. Na korak do trofeja bio je u Parizu (pobedio ga Đoković), Torinu (poraz od Zvereva), Australijan openu (poraz od Nadala), Hertogenbošu (poraz od Van Rajthovena) i Haleou (poraz od Hurkača).

Kecmanović ima za čim da žali jer je dobru igru na turniru u Los Kabosu nastavio i protiv Medvedeva – imao je brejk prednosti u prvom setu, pošto je u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu iskoristivši prvu brejk-loptu. U narednom gemu „preživeo“ je brejk-loptu i potvrdio brejk.

Međutim, u sedmom gemu Medvedev pravi svoj brejk i potom dolazi do izjednačenja, a do taj-brejka nije bilo većih uzbuđenja. Tada kreće veliki pad u igri 22-godišnjeg Beograđanina.

U taj-brejku nije osvojio nijedan poen, a u drugom setu nije bio na potrebnom nivou – osvojio je samo jedan gem.

Za finale će se Medvedev boriti protiv igrača koji je turnir u južnoj Kaliforniji osvojio prošle sezone – Kamerona Norija. Britanac, 12. igrač sveta, porazio je tri pozicije bolje rangiranog na ATP listi – Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima sa 6:4, 3:6, 3:6.

Nori, polufinalista Vimbldona, boriće se za petu titulu u karijeri u singlu.

Turnir u Los Kabosu održava se od 2016. godine, igra se na otvorenom na tvrdoj podlozi (solfleks), a pripada seriji ATP 250.