Ivan Dodig ide po drugu titulu na Rolan Garosu

Tenis 02. jun 202218:00 > 18:11 0 komentara
Getty Images, Atshusi Tomura

Hrvatski teniser Ivan Dodig plasirao se u finale Rolan Garosa u konkurenciji dublova, pošto je u paru sa Ostinom Krajičekom pobedio špansko-argentinski par Granoljers - Sebaljos u tri seta 4:6, 7:6, 7:5.

Dodig se plasirao u parisko finale prvi put posle sedam godina. Tada je sa Brazilcem Melom i osvojio jednu od dve gren slem titule, a u tandemu sa Krajičekom došao je na prag drug u glavnom gradu Francuske.

Iako su izgubili prvi set Dodig i Krajiček nisu se predavali. U drugom nije bilo brejkova, pa je presudio taj brejk. U njemu su Amerikanac i Hrvat bili dominantni i dobili ga 7:1. U trećem setu su se praktično na početku suočili sa dve vezane brejk lopte. Ali su osvojili četiri vezana poena i odbranili se. Ono što protivnici nisu uspeli u drugom, Dodig i Krajiček su uspeli u petom gemu. Oni su napravili brejk, poveli 3:2.

Imali su dve meč lopte na servis protivnika, a onda su oni sami dobili priliku da servisom završe meč. Ali tada su pretrpeli brejk i Argentinac i Španac su izjednačili na 5:5. Ipak, u narednom gemu Dodig i Krajiček ponovo dolaze do prednosti, koju su ovog puta iskoristli i priveli meč kraju.

Rivali u finalu Dodigu i Krajičeku biće Arevalo iz Salvadora i Rožer iz Holandije.