Tenis 15. maj 202214:391 komentar
Iga Švjontek
Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Prva teniserka sveta Iga Švjontek osvojila je turnir u Rimu.

Nezaustavljiva je Iga Švjontek. Poljska teniserka osvojila je turnir u Rimu, a u finalu je u dva seta nadigrala sedmu igračicu sveta Ons Žaber.

Švjontek je do nove titule, osme u karijeri, a pete ove sezone došla rezultatom 6:2, 6:2. Iga nije izgubila nijedan set od početka turnira.

Ove sezone Švjontek je upisala 33 pobede uz svega tri poraza.

Uz jedan brejk prednosti Švjontek je lako povela 3:0 u prvom setu, da bi novim brejkom, iskoristivši drugu brejk/set loptu povela 1:0. Prvi set trajao je samo 37 minuta.

Dug je bio prvi gem u drugom setu, Švjontek je spasila i brejk loptu i osvojila ga, da bi u narednom gemu sama došla do brejka. Lako i brzo je najbolja na svetu nanizala još dva gema pre nego što je Žaber uspela da odgovori jednim brejkom.

Namučila je Žaber Švjontek i u sedmom gemu. Imala je četiri brejk lopte da se u potpunosti vrati u meč, ali nije uspela da dođe do novog brejka.

A za to je stigla kazna – Švjontek je u narednom gemu upisala novi brejk i prvu meč loptu pretočila u trijumf.