Hurkač prevelik zalogaj za Lajovića

Tenis 05. maj 202216:371 komentar
Dušan Lajović
Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images

Dušan Lajović je završio učešće na turniru Masters serije u Madridu. Srpski as je u dva seta poražen od Poljaka Huberta Hurkača 7:5, 6:3, koji u četvrtfinalu ide na megdan Novaku Đokoviću.

Velika borba je viđena u prvom setu. Imao je srpski as svoje šanse, pri rezultatu 4:4 propustio je dve brejk lopte. U desetom gemu je spasio dve set lopte, ali nije izdržao pritisak u 12. gemu.

Stigao je Hurkač do 0:40, Dušan je uspeo da neutrališe dve brejk i set lopte, a onda je posle jedne sumnjive loptice sudija odlučio da je Srbin promašio prvi servis. Dugo je trajala rasprava, a posle toga je iznervirani Lajović poslao bekhend u mrežu za 1:0 u setovima za Poljaka.

U drugom delu je dominirao Poljak. Presudio je brejk u četvrtom gemu, posle kojeg Hurkač nije imao mnogo problema da sačuva prednost. Dušan je spasio meč loptu u osmom gemu na svoj servis, ali nije mogao ništa da uradi na početni udarac Poljaka u narednom gemu.

I pored poraza Lajović može da bude zadovoljan učešćem u glavnom gradu Španije, jer je iz kvalifikacija stigao do osmine finala.

Dešavanja iz Madrida možete da pratite na našem lajv blogu.

Turnir masters serije u Madridu možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)