Federer propustio meč loptu i izgubio od Basilašvilija!

Tenis 11. mar 202119:00 > 19:00 5 komentara
Photo by Mohamed Farag/Getty Images

Rodžer Federer propustio je meč loptu i izgubio je od Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije sa 3:6, 6:1, 7:5 u četvrtfinalu turnira iz serije 250 u Dohi.

Gruzijac, koji je pre turnira u Kataru dobio četiri meča za godinu dana, a sada je vezao tri, sastaće se sa Tejlorom Fricom, koji je u tri seta bio bolji od Denisa Šapovalova.

To je 23. put u karijeri da je Federer imao meč loptu i izgubio, prvi put od finala Vimbldona s Novakom Đokovićem 2019. godine.

Već u prvom gemu Gruzijac je imao brejk loptu, ali napravio je grešku. Za razliku od njega, Federer svoju priliku u četvrtom gemu jeste iskoristio i poveo je sa 3:1.

Imao je Basilašvili šansu da se vrati već u narednom gemu, stvorio je dve brejk lopte, ali je dvaput pogrešio riternom, oba puta na druge Rodžerove servise. Bila je to poslednja prilika, Federer je naredna dva gema na svoj servis lako rešio u svoju korist.

Prvi set bio je neizvesniji nego što rezultat pokazuje, a isto se može reći i za drugi. Basilašvili je prvi stigao do brejka tako što je prošao Federera na mreži i poveo 2:0, Rodžer je odigrao u narednom gemu tri izvrsna poena i stigao do 0-40, da bi Basilašvili uzvratio istom merom i uz dobre servise poveo sa 3:0.

Tad je Rodžer pao malo i fizički i Basilašvili je ubedljivo došao do izjednačenja u setovima.

U trećem setu teniseri su lako osvajali gemove na svoj servis sve do sedmog gema – tada je Basilašvili imao tri brejk šanse, ali je Federer na poslednjoj izvrsno odservirao, dok je na prethodne dve bio čvrst s osnovne linije i dočekao svoju šansu za napad.

Zatim je Rodžer propustio šansu u desetom gemu – došao je do meč lopte, poslao nisku loptu rivalu, ali Basilašvili je uspeo da izvuče spin i da dovoljno dobro napadne.

Uzeo je potom Gruzijac gem, a onda sa dva sjajna riterna stavio pritisak na Federera. Došao je do 15-40 i realizovao je prvu brejk loptu nakon što je Rodžer poslao loptu u mrežu.

Basilašvili je stvorio tri vezane meč lopte, propustio je dve, ali je završio bekhend vinerom za sat i 50.