Duel dvojice nekadašnjih najboljih tenisera sveta pripao favorizovanom Rusu

Tenis 26. mar 202218:49
Izvor: Daniel Pockett/Getty Images

Drugi igrač sveta Danil Medvedev plasirao se u treće kolo masters turnira u Majamiju – Rus je u subotu rezultatom 2-0 pobedio nekada najboljeg tenisera planete Endija Marija. Ukoliko se Medvedev plasira u polufinale turnira na Floridi, preteći će Novaka Đokovića i vratiće se na prvo mesto ATP liste.

Medvedev je Marija pobedio rezultatom 6:4, 6:2 posle 90 minuta tenisa u Majamiju. Naredni protivnik 26-godišnjem Moskovljaninu biće pobednik duela koji igraju Pedro Martinez i Kristijan Garin.

Odlično je servirao Medvedev, ubacio je skoro 75 odsto prvih servisa, a u prvom setu presudio je jedan brejk – napravio ga je Rus u trećem gemu iskoristivši prvu od tri vezane brejk-lopte. Prednost je održavao i u desetom gemu iskoristio je prvu set-loptu.

U drugom setu peti gem je bio „koban“ za Škota – treću brejk-šansu je u prednost pretvorio Danil, a potom je usledio i brejk u sedmom gemu.

Turnir u Majamiju se održava od 1985. godine – igra se na tvrdoj podlozi (Lejkold) na otvorenom i nosi 1.000 ATP bodova. Hubert Hurkač je 2021. godine u finalu bio bolji od Janika Sinera. Najuspešniji igrač u istoriji ovog turnira je Novak Đoković – Srbin je turnir na Floridi osvajao šest puta, prvi put kao tinejdžer 2007, a zasad poslednji put 2016. godine, kada je pobedio Keija Nišikorija.