Đoković posle drame eliminisao Đerea!

Tenis 20. apr 202220:45 6 komentara
Julian Finney/Getty Images

Novak Đoković je posle spektakularnog meča savladao Lasla Đerea 2:6, 7:6 (8:6), 7:6 (7:4) i posle skoro tri i po sata plasirao se u četvrtfinale Srbija opena u Beogradu. Tamo će za prolaz među četvoricu najboljih igrati protiv Miomira Kecmanovića.

Bolje je krenuo Đere. Stigao je do brejka u prvom gemu i odmah se odvojio na 2:0. Koristio je očajan Đokovićev servis i u svakom gemu na početni udarac najboljeg igrača sveta imao je brejk lopte.

Nije ih koristio sve do sedmog gema, kada ponovo oduzima servis Đokoviću i stiže do 5:2. Novak se malo trgnuo u osmom gemu, spasio je tri set lopte, imao i jednu brejk loptu, ali je ipak Laslo realizovao četvrtu set loptu za vođstvo od 1:0.

U drugom delu do 3:3 su obojica čuvali svoj servis. Novak je u drugom gemu propustio tri brejk prilike, ali je prvi do brejka stigao Đere i to u sedmom gemu. Poveo je 4:3,  a kada je u narednom gemu stigao do 40:15 delovalo je da ide ka pobedi.

Ipak Đoković je pronašao dodatnu snagu i sa četiri vezana poena vratio brejk i ostao u meču. Imao je Đere novu šansu za brejk u narednom gemu, ali je Đoković uspeo da nađe kakav takav ritam na servisu i stigao je na gem od izjednačenja rezultata.

U naredna dva gema obojica igrača su sačuvali svoj servis. Na 6:5 za Đokovića, Đere je imao 40:15, ali se Novak ponovo vratio i stigao do set lopte. Prvu je Laslo spasio asom, a onda je Đoković dobio još jednu. Nju Đere izvlači sjajnim bekhendom. I treću set loptu Đere je neutralisao posle odličnog poena i na kraju je izborio taj-brejk.

U taj-brejku je vođena izjednačena borba. Đoković je prvi stigao do prilike da uzme set. Nije iskoristio dve set lopte pri vođstvu 6:4, ali jeste treću u taj brejku, a šestu ukupno za 8:6 i 1:1 u setovima.

Odlučujući set je počeo brejkovima. Prvi je napravio Đoković i kada je činilo da je potpuno preuzeo kontrolu, zaređao je sa neiznuđenim greškama i Đere je izjednačio na 1:1. Do 4:3 nije bilo većih uzbuđenja kada je Laslo stigao do 15:40. I ponovo je taj skor bio koban po njega, nije ih iskoristio i Novak je poravnao na 4:4.

Došlo se do 5:5 i spektakularnog 11. gema, koji je trajao više od deset minuta. Đere nije iskoristio šest gem lopti, Novak je propustio dve brejk lopte i to jednu uz mnogo sreće. Posle toga je vezao dva poena za 6:5. Đoković bez izgubljenog poena osvaja 12. gem i odluka o pobedniku pada u taj- brejku.

Na promeni strana je bilo 3:3, sa po jednim mini brejkom. Đere je sjanim poenom došao do 4:3 i onda promašio zicer za velikih 5:3. Vratio je Novaka u meč koji sa dva mini brejka stiže do 5:4. Đoković je poklon prihvatio i na kraju sa 7:4 stigao do trijumfa.