Đere dobio set 6:0, ali nije uspeo da eliminiše Fonjinija

Tenis 30. jun 202120:42 0 komentara
Morgan Hancock / Stringer

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u 1/16 finala Vimbldona pošto je u drugom kolu poražen od Fabija Fonjinija 6:3, 6:4, 0:6 i 6:4.

Meč je trajao dva časa i 17 minuta, a Đere je pretrpeo prvi poraz u drugom međusobnom duelu sa Italijanom.

Fonjinija u sledećoj rundi Gren slem turnira u Lonodnu očekuje duel sa Herisom ili Rubljovom.

Italijan, trenutno 31. igrač sveta, iskoristio je pet od 15 brejk lopti, dok je Đere takođe pet puta oduzeo servis rivalu (5/8), od toga tri puta u trećem setu.

Fonjiniju je brejk u šestom gemu prvog seta bio dovoljan da dođe do ključne prednosti, a prethodno Đere nije iskoristio dve šanse da mu oduzme servis.

Italija je u uvodna tri gema drugog seta napravio dva brejka (3:0), Đere je uspeo jedan da vrati, ali je Fonjini u nastavku tog dela meča bio siguran na svoj servis i poveo je sa 2-0 u setovima.

Srpski reprezentativac je briljirao u trećem setu, koji je dobio bez izgubljenog gema, u drugom gemu četvrtog seta vratio je brejk i činilo se da može da obezbedi pet set.

Međutim, Fonjini je u devetom gemu još jednom oduzeo servis protrivniku i potom šesti šut u karijeri obezbedio mesto u trećem kolu Vimbldona, što mu je i najbolji rezultat u Londonu.

Sve mečeve sa Vimbldona gledajte na kanalima Sport Kluba.