Rodžers kup: Najvažnija pobeda za Belindu

Tenis 16. avg 201522:12 > 22:17
Getty images, Dave Sandford

Belinda Benčić je napravila najveći uspeh u karijeri, pošto je u nedelju trijumfovala na Rodžers kupu u Torontu

Švajcarska igračica je do pobede došla rezultatom 7:6, 6:7, 3:0, kada joj je Simona Halep predala meč zbog iscrpljenosti.

20. teniserka sveta je do trijumfa mogla i u drugom setu u kom je vodila sa 5:3 i servirala za pobedu, ipak, Rumunka je uzvratila, a onda u taj brejku izjednačila rezultat.

Kada je usledio odlučujući set, Halepova je izdržala prva tri gema, da bi nakon dva sata i 30 minuta odlučila da preda.

Belinda je na ovaj način osvojila drugu titulu, ona je ranije ove godine slavila u Istbornu, prethodno su najveći uspesi bili finale u Hertogenbošu i Tijanđinu.

“Žao mi je što Simona nije mogla da završi ovaj meč, želim joj brz oporavak. Hvala mojoj porodici i prijateljima na podršci, zaista su mi mnogo pomogli” rekla je Belinda.

Benčićeva će ovim trijumfom napredovati na WTA listi, sa 20. pozicije će doći do 12, dok će Halepova ostati treća teniserka sveta.