Mrak zaustavio rat Čilića i Iznera

Tenis 03. jul. 201522:31 > 22:33
Izvor: Getty Images Sport, Julian Finney

Novak Đoković je do osmine finala stigao bez izgubljenog seta.U trećem kolu branilac titule savladao je Bernarda Tomića pa će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Kevinom Andersonom koji je u petak, takođe u tri seta savladao Leonarda Majera.

Đoković se na konferenciji za novinare prisetio 2011. godine jer se u subotu navršava tačno četiri godine od kada je prvi put slavio na Vimbldonu i postao svetski broj jedan.

Đokoviću i Andersonu će ovo biti šesti međusobni duel, a Južnoafrikanac je samo jednom izašao kao pobednik, ali prošlo je mnogo vremena od poslednjeg okršaja.

Denis Kudla je nakon pet setova bio bolji od Sanitijaga Hiralda, a intersantno je da je ovaj duel trajao samo 2 sata i 58 minuta. Kudla će protivnika saznati tek sutra jer je duel Marina Čilića i Džona Iznera prekinut zbog mraka pri rezultatu 10:10 u petom setu, nakon dugih 4 sata i 20 minuta.

U četvrtom kolu gledaćemo i duel Stana Vavrinke i Davida Gofana. Švajcarac je do osmine finala, kao i Đoković došao bez izgubljenog seta, a u trećem kolu bio je bolji od Fernanda Verdaska.

Bez izgubljenog seta u drugu nedelju turnira ulazi i David Gofan kome je ovo tek drugi put da na jednom Gren Slemu igra osminu finala. Za ovaj uspeh Gofan je u petak savladao Markosa Bagdatisa veoma ubedljivom igrom.

Poslednji par osmine finala iz ovog dela žreba čine dvojica igrača koju možda po rejtingu nismo očekivali u borbi za četvrtfinale.

Nik Kirios izbacio je nakon četiri odigrana seta sedmog favorita Miloša Raonića. Protivnik će mu u narednom kolu, u ponedeljak biti Rišar Gaske koji je bio bolji od 11. nosioca Grigora Dimitrova.

Mečeve sa Vimbldona pratite na kanalima Sport Kluba.