Vimbldon: Marin Čilić lako do drugog kola

Tenis 29. jun. 201514:33 > 14:34
Izvor: Getty Images Sport, Clive Brunskill

Najbolji hrvatski teniser, Marin Čilić na odličan način počeo je takmičenje na ovogodišnjem Vimbldonu.

Čilić je u tri seta savladao Hirokija Moriju iz Japana koji je u glavni žreb stigao kroz kvalifikacije (6:3, 6:2, 7:6 ). Čilić je na terenu je proveo sat i 55 minuta, a 174. igrač sveta pružio je jači otpor samo u trećem setu koji je rešen nakon tajbrejka.

Naredni Marinov protivnik biće Rikardas Berankis, igrač koji je prvi pobednik u jednom meču na Vimbldonu 2015. Njemu je Andreas Hajder Maurer predao meč pri rezultatu 6:2, 5:2 za Berankisa. Njih dvojica se do sada nisu sastajali.

Čilić je prošle godine na Vimbldonu stigao do četvrtine finala, gde ga je nakon sjajnog meča i velike borbe savladao Novak Đoković.