Tako ne može protiv Rafe: Siner ispustio polufinale

Tenis 07. okt 202001:24 > 01:31
Clive Brunskill/Getty Images

Drugi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u novo polufinale na Rolan Garosu, pošto je u tri seta savladao Italijana Janika Sinera 7:6, 6:4, 6:1.

Rezultat po setovima mogao bi da stvori utisak da Španac nije imao ozbiljnijih problema, ali daleko od toga. Siner je, posebno u prva dva seta, bio krajnje nezgodan protivnik. Ne samo da je dobro parirao, već je mogao ozbiljno da naškodi Nadalu, a čak i da vodi 2:0 u setovima.

U prva dva seta imao je brejk prednosti, a u prvom je čak i servirao za set. Međutim, Rafa je momentalno odgovarao i na kraju u trećem slomio Italijana. Siner zaista ima za čim da žali, ali treba da uzme iz ovog poraza što više pozitivnog i da nastavi da napreduje.

Sa druge strane Nadal je pokazao po ko zna koji put da ima čelični karakter. To mu je donelo novo polufinale, ali rival nimalo lak. U pitanju je Dijego Švarcman, koji ga je nedavno savladao na mastersu u Rimu.