Kraj za Lajovića i Ćaćića, Dodig i Polašek u 2. kolu

Tenis 30. sep. 202017:18 > 17:20
Izvor: Getty Images/Alexander Scheuber

Srpski teniseri Dušan Lajović i Nikola Ćaćić poraženi su u prvom kolu dublova na Rolan Garosu.

Dušan Lajović i Nikola Ćaćić nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo dublova na Rolan Garosu. Bolji od njih su nakon tri odigrana seta bili Aleks de Minor i Met Rid koji su slavili rezultatom 6:4, 6:7, 7:6.

Imali su Lajović i Ćaćić priliku da prvi u prvom setu dođu dobrejka već u drugom gemu, ali kada njima to nije pošlo za rukom, njihovi rivali su to učinili u narednom gemu. Prvi set odlučio je upravo taj jedan brejk.

U drugom setu prava rovovska borba. Oba dubla imala su priliku da dođu do brejka, ali niko nije uspeo da to i učini pa je set rešen u tajbrejku kroz koji su Lajović i Ćaćič izborili treći set.

Jedinu brejk priliku u trećem setu imali su Lajović i Ćaćić, ali nisu uspeli da dođu bar do jednog brejka u meču. Tajbrejk je ovoga puta pripao De Minoru i Ridu koji idu u drugo kolo.

Peti nosioci Ivan Dodig i Filip Polašek uspešno su posao u prvom kolu završili u dva seta protiv Henrija Kontinena i Jana-Lenarda Štrufa. Dodig i Polašek slavili su rezultatom 6:3, 6:4

Svega 73 minuta bila su potrebna Dodigu i Polašeku da završe posao. U prvom setu presudio je jedan brejk, dok su u trećem napravili čak tri i iskoristivši treću meč loptu došli su do pobede.

U drugom kolu Dodig i Polašek igraju protiv boljih iz duela u kome se sastaju Berankis/Nišioka i Bedene/Novak.