Kraj za Krajinovića, Gofan pretežak zadatak

Tenis 04. sep 202020:38 > 20:40
Getty Images/Srdjan Stevanovic

Filip Krajinović eliminisan je u trećem kolu US Opena. Od srpskog tenisera bolji je u tri seta bio sedmi nosilac David Gofan.

Za Filipa Krajinovića US Open je završen u trećem kolu. Krajinović je u tri seta izgubio od Davida Gofana u tri seta rezultatom 1:6, 6:7, 4:6.

Gofan je do pobede došao za dva sata i sedma minuta, a trijumf je najavio već u prvom setu koji je dobio sa samo jednim izgubljenim gemom za 27 minuta.

Najveću borbu dva igrača vodila su u drugom delu meča koji je na kraju rešen tajbrejkom. Prvi je u ovom delu meča do brejka došao Krajinović koji je poveo 2:0, ali nije uspeo da potvrdi brejk. Novu razmenu brejkova videli smo u devetom i desetom gemu. Gofan je ovoga puta zadao prvi udarac, ali je Filip odmah odgovorio. Nekoliko grešaka u tejbrejku i Gofan je došao na set od pobede.

U trećem setu Gofan je, uz brejk, poveo 3:1, ali se Filip vratio u igru u šestom gemu kada je vratio brejk. Ipak, sedmi nosilac je slomio otpor srpskog igrača još jednom u desetom gemu u kome je brejk loptu pretvorio u pobedu.

Gofan će u četvrtom kolu igrati protiv boljeg iz duela Šapovalov – Fric.