Krajinović opet siguran, maksimalno do trećeg kola

Tenis 02. sep 202019:21 > 19:21
getty images/Al Bello

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo US opena, pošto je savladao Markosa Đirona iz SAD sa 6:4, 6:1, 6:3.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela David Gofan – Lojd Haris.

U prvom setu Filip je napravio brejk, Amerikanac se nakratko vratio za 3:3, da bi u narednom gemu izgubio nerve kada ga je sudija opomenuo zbog prekoračenja vremena. Krajinović tada pravi brejk bez izgubljenog poena, a u narednom gemu spasava tri brejk lopte, najviše zahvaljujući servisu i drop šotu.

Krajinović je bio nadmoćan u razmenama i mnogo je bolje koristio poene na drugi servis suparnika, drugi set je proleteo, a ni u trećem se Filip nije opustio – nije bilo šansi za brejk sve do devetog gema, kada je srpski teniser dočekao pad rivala, a nedugo zatim i okončao meč za ukupno sat i 53 minuta igre.

Filip je upisao 33 vinera i 29 neiznuđenih grešaka, dok je Điron imao 21 direktni poen i 35 grešaka.

To je treći put u karijeri Krajinoviću da dolazi do treće runde na Slemu – u Australiji prošle godine izgubio je u četiri seta od Borne Ćorića, a potom i na Rolan Garosu u četiri seta od Stefanosa Cicipasa.