Vavrinka izbacio Nadala u Rimu!

Tenis 16. maj. 201501:55 > 01:59
Izvor: Getty Images Sport, Michael Dodge

Stanislas Vavrinka poslednji je polufinalista Mastersa u Rimu, pošto je u četvrtfinalu pobedio Rafaela Nadala sa 7:6(7), 6:2.

Vavrinka je tako ostvario drugu uzastopnu pobedu protiv Španca posle 15 poraza.

Nadal je bio silno motivisan da se osveti Švajcarcu za poraz iz finala Australijan opena 2014. godine, ali nije uspeo i sigurno će ga i ovaj poraz boleti. Mnogo više je promašivao nego obično i bio je mnogo nervozniji nego obično…

Imao je u taj-brejku prvog seta 6-2 i četiri vezane set lopte, ali Vavrinka je dobio sedam od narednih osam poena i tako prelomio meč.

U drugom setu Švajcarcu je bilo mnogo lakše. Brzo je stigao do dva brejka prednosti u petom gemu i do kraja je uspeo da zadrži svoje servise za veliki trijumf.

Stan the Man će igrati protiv Rodžera Federera u polufinalu, tako da će jedan Švajcarac u finale i imaće šansu da prvi put osvoji Rim. U drugom se sastaju Novak Đoković i David Ferer