Zverev u prvom Gren slem polufinalu u karijeri

Tenis 29. jan 202006:53 > 06:57
Hannah Peters, Getty Images Sport

Nemac Aleksander Zverev plasirao se u prvo Gren slem finale u karijeri pošto je u polufinalu turnira u Melburnu u četiri seta pobedio Švajcarca Stena Vavrinku rezultatom 1:6, 6:3, 6:4 i 6:2 za dva časa i 19 minuta igre.

Dvadesetdvogodišnji Nemac će biti najmlađi učesnik završnice prvog Gren slem turnira u sezoni, a prethodno mu je najbolji rezultat bilo četvrtfinale Rolan Garosu 2018. i 2019.

Sedmi igrač sveta u borbi za mesto u finalu sastaće se sa boljim iz duela Rafael Nadal – Dominik Tim koji počinje u 9:30 časova.

Zverev je loše počeo duel protiv trostrukog Gren alem šampiona i uz dva brejka Vavrinka je vrlo brzo došao do 5:0, potom i do vođstva od 1:0. Mnogi su pomislili da često psihički nestabilni Nemac ni u Australiji neće uspeti da prebrobi četvrtfinale, međutim, u nastavku duela sve se promenilo.

Sedmi teniser sveta u drugom setu drugog seta nije realizovao brejk loptu, ali je uspeo u osmom i potom na svoj servis izjednačio rezultat na 1:1. Zverev je na startu trećeg seta još jednom oduzeo servis rivalu, ali je Vavrinka odmah reagovao (1:1), ali sve bolji Zverev je ubrzo napravio još jedan brejk za 3:2 i potom sigurnim servisima završio set.

Fizički mnogo bolje pripremljeni Nemac napravio je dva brejka u prva tri gema četvrtog seta i bez većih poteškoća obeezbedio mesto u polufinalu.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Rodžer Federer, a finale je u nedelju u 9 časova po srednjoevropskom vremenu.