Larkin nezaustavljiv u Barseloni, Efes igrao bez Micića

Tenis 10. jan 202023:05 > 23:07
Izvor: Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Anadolu Efes je savladao Barselonu u "Blaugrani" 86:82 u 18. kolu Evrolige, a takođe je i Olimpijakos uspeo da savlada Valensiju na gostovanju 93:91.

Činilo se da od početka meča Efes kontroliše rezultat i u više navrata je protiv Barse pravio veću razliku, ali je na poluvremenu vodio svega tri poena, 45:42.

U trećoj četvrtini je Efes u više navrata imao osam poena razlike, ali se Barsa opet vratila i u poslednjoj četvrtini uspela konačno i da povede. Trojkom Kajla Kjurika Barsa je povela i sa šest razlike polovinom poslednjeg perioda (72:66).

Efes je potom počeo da pogađa trojke, a precizni su bili Šejn Larkin, Alek Piters i Kris Singlton, pa je turski tim preokrenuo i u poslednji minut ušao sa prednošću 82:79. Larkin je zatim sa penala doneo trijumf aktuelnom vicešampionu Evrope.

On je imao 26 poena uz indeks korisnosti 35. Kris Singlton je imao 17 poena, a Vasilije Micić nije igrao zbog povrede. Brendon Dejvis je kod Barse imao 20 poena, a Nikola Mirotić 14 uz šut iz igre 4/16 i osam skokova.

Olimpijakos je slavio protiv Valesnije u meču u kom je tokom trećeg perioda napravio lepo vođstvo. Ipak Valensija je nošena domaćom publikom u poslednjoj četvrtini došla do izjednačenja 80:80.

Poenima domaćih igrača Kostasa Papanikolaua, Jorgosa Printezisa, Saše Vezenkova i Vasilisa Spanulisa Pirejci su obezbedili trijuf.

Printezis je imao 18 poena, Vezenkov 17, a Nikola Milutinov za 15 minuta na parketu nije imao ni šut, ali je uhvatio pet lopti i imao je dve asistencije. Kod Valensije je Fernando San Emeterio ubacio 23 poena, a bivši igrač Partizana Vanja Marinković je dodao 20.