Novak prepustio sedam gemova za četvrtfinale!

Tenis 03. jun 201912:55 > 14:35
Julian Finney/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa ubedljivom pobedom nad Nemcem Jan-Lenard Štrufom.

Đoković je do drugog trijumfa u isto toliko međusobnih susreta sa Štrufom slavio sa 6:3, 6:2, 6:2, posle nešto više od dva sata igre.

Srpskog tenisera u borbi za polufinale čeka duel sa pobednikom meča između Italijan Fabija Fonjinija i Aleksandera Zvereva iz Nemačke.

Za Novaka će to biti 13. četvrtfinale na drugom Gren slemu sezone, a deseto zaredom. Srpski teniser je 2016. godine osvojio Rolan Garos, a ove nedelje bi po drugi put u karijeri u istom trenutku mogao da bude aktuelni šampion na sva četiri Gren slema.

Đoković je u duelu sa Štrufom odigrao veoma dobro, ali mu je bilo potrebno vreme da nađe pravi ritam. Nemački teniser mu je pretio na samom početku meča, ali čim je Novak stigao do brejka, više se nije osvrtao.

U drugom i trećem setu je brzo dolazio do vođstva 4:0, posle kojeg njegov rival nije mogao ni da pokuša da mu uzvrati udarac. Nemac jeste imao brejk šansu u trenutku kada je Novak servirao za set, ali je srpski teniser odmah odgovorio, vezao tri poena i zasluženo slavio.

Novak je u meč ušao osvojivši servis gem, ali ga je Štruf pritiskao od samog starta. Ipak, srpski teniser je vrlo brzo u narednom gemu stigao do prilike da oduzme rivalu set, ali se Nemac odbranio i vezao tri veoma dobra poena za 1:1. U istom ritmu je Štruf nastavio na Novakovom servisu i naterao ga je da se pomuči da bi došao do novog vođstva.

Nemac je osvojio naredni servis gem bez izgubljenog poena, a Đoković je odgovorio istom merom. Obojica su bili sigurni na servisima do sedmog gema, kada je Novak dočekao svoju šansu, diktirao je ritam i iskoristio je prvu od dve prilike za brejk za 5:3. Odmah potom, bez izgubljenog poena je odservirao za prvi set.

U istom ritmu, Novak je nastavio na početku drugog seta, pošto je posle velike borbe stigao do brejka. U naredna tri gema je svom rivalu prepustio samo tri poena za vođstvo 4:0, da bi mu nemački teniser potom prekinuo niz. Obojica su potom osvojili servis gemove nulom, pa je prvi reket sveta u osmom gemu servirao za set i završio ga je bez izgubljenog poena.

Srpski teniser je slično kao u drugom setu i u trećem brzo uspostavio potpunu kontrolu. Vezao je prva četiri gema, pre nego što je Štruf uspeo da osvoji jedan, a do kraja meča nemački teniser je Novaku pripretio samo kada je servirao za meč, pošto je imao brejk šansu, ali je očekivano usledio odgovor.