Gofan izbacio Kecmanovića

Tenis 29. maj 201914:37 > 14:40
Izvor: Clive Brunskill, Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo Rolan Garosa. Belgijanac David Gofan je bio prejak za 19-godišnjeg Srbina, koga je pobedio u tri seta - 6:2, 6:4, 6:3 za sat i 50 minuta igre.

Kecmanović, trenutno 85. igrač sveta, pružio je dobar otpor favorizovanom protivniku, ali iskusniji Gofan je u ključnim momentima bio mnogo smireniji i sigurniji.

Belgijanac će se u sledećem kolu sastati sa Rafaelom Nadalom, koji je u tri seta savladao Janika Madena iz Nemačke.

Belgijanac je odlično odigrao prvi set, u kojem je u prvom i sedmom gemu oduizeo servis protivniku, dok rivalu nije dopustio nijednu brejk loptu.

Početak drugog seta bio je netipičan jer je u prvih pet gemova viđeno isto toliko brejkova za vođstvo Gofan 3:2. Kecmanović je u sedmom gemu spasao još jednu brejk loptu, ali nije uspeo da se vrati i spreči rivala da povede sa 2:0.

Treći set bio je izjednačen do sedmog gema, kada je Gofan iskorsito prvu šansu da napravi brejk. To je bio i ključan detalj, a 29. igrač sveta je meč završio tako što je još jednom, odnosno sedmi put ukupno, osuzeo servis mladom Srbinu.