Krajinović u pet setova 'slomio' Tijafoa

Tenis 27. maj 201914:09 > 14:11
Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedivši u pet setova Amerikanca Frensisa Tijafoa.

Krajinović je do trijumfa nad Tijafoom došao sa 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, posle dva sata i 53 minuta igre.

U narednoj rundi Filipa čeka susret sa pobednikom duela između Španca Roberta Karbaljesa Baene i domaćeg tenisera Aleksandra Milera.

Krajinović je odigrao veoma dobar meč u kojem u pojedinim trenucima nije koristio svoje šanse, što je i Tijafou omogućilo da se bori do petog seta.

Srpski teniser je brzo preuzeo kontrolu, u drugom gemu je stigao do brejka, a u narednom se odbranio kada je Tijafo imao šansu da mu oduzme servis. U sedmom gemu je viđena slična slika, da bi se novim brejkom Krajinović prošetao do osvajanja prvog seta.

Činilo se da je Filip na dobrom putu da nastavi u istom ritmu, ali je propustio dve brejk šanse, što je Amerikanac kaznio brejkom u trećem gemu, a ispostavilo se da je to odlučilo drugi set. Krajinoviću je u trećem setu bio dovoljan brejk u osmom gemu, pošto je prethodno odbranio nalet Tijafoa, koji je odmah odgovorio.

Amerikanac je u četvrtom setu do brejka stigao u drugom gemu i bez problema je čuvao prednost do trenutka kada je servirao za izjednačenje. Krajinović nije lako popustio, pa je Tijafo iskoristio tek petu set loptu, ali je tu bio kraj njegovom otporu, pošto je srpski teniser sa nulom osvojio odlučujući set posle skoro tri sata igre.