Tim u igri, Federeru dovoljan set za siguran prolaz

Alex Pantling/Getty Images

Austrijski teniser Dominik Tim pobedio je Keija Nišikorija iz Japana u poslednjem meču grupne faze na završnom Mastersu sezone u Londonu sa 6:1, 6:4 za saz i 26 minuta igre.

Tim je poražen u oba meča u prestonici Velike Britanije, dok je Nišikoriju posle trijumfa protiv Rodžera Federara na startu i jedan osvojen set garantovao plasman u polufinale, ali nije uspeo.

Japanac ima još teoretske šanse da se nađe među četiri najbolja, međutim, jasno je da je sve u rukama Federera, koga i jedan osvojen set vodi u polufinale.

Ukoliko Kevin Anderson, koji je sa dva trijumfa već u polufinalu, pobedi Švajcarca sa 2:0 odlučivaće set količnik jer bi u tom slučaju Federer, Nišikori i Tim imali identičan učinak – po pobedu i dva poraza.

Duel između Federera i Andersona počinje u 21 čas, uz prenos na SK.

Posle relativno sigurnog servis gema, Tim je nastavio sa agresivnom igrom, koja je rezultirala brejkom već u drugom gemu, a zatim i nastavkom serije do 3:0. Nišikori se probudio i osvojio prvi gem, a potom je imao četiri prilike da oduzme servis Austrijancu, ali se njegov rival odbranio. Usledio je još jedan dug gem, koji je Tim osvojio iskoristivši petu brejk loptu, a odmah potom je odservirao za set.

Austrijancu je brejk u sedmom gemu drugog seta otvorio vrata prvog trijumfa u Londonu. Tim dva gema ranije nije iskoristo priliku da oduzme servis protivniku, ali je ubrzo napravio brejk i prelomio meč.

Tok meča mogli ste da pratite i na ovom linku.