Lajović posle tri seta slomio 215. igrača sveta

Tenis 16. okt 201816:34 > 16:49
Getty Images/ Julian Finney

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Kupa Kremlja pošto je u drugom kolu savladao slovačkog tenisera Filipa Horanskog u tri seta 6:4, 2:6, 6:3.

Lajović koji je 50. teniser sveta ušao je kao favorit protiv 215 na ATP listi. Tako je i odradio prvi set, držeći sigurno svoj servis, dozvolio samo jednu brejk loptu i na kraju iskoristio prvu brejk šansu i osvojio set 6:4. Međutim, u drugom setu uloge su se potpuno promenile. Horanski je odigrao izvanredno i za 29 minuta došao do izjednačenja prepustivši Lajoviću samo dva gema.

U trećem setu ponovo je Horanski došao prvi do brejka i poveo 2:1. Međutim, odmah u narednom Lajović je vratio brejk. Obojica su držala servis sve do osmog gema, kada je Srbin bez izgubljenog poena došao do 5:3. U narednom gemu je iskoristio treću meč loptu i obezbedio plasman među 16 najboljih.

Protivnik u borbi za četvrtfinale biće mu drugi nosilac domaći takmičar Danil Medvedev.