Kveri bolji od Čilića, Ćorić mora da pobedi

Tenis 16. sep 201814:33 > 14:37
Adam Pretty, Getty Images Sport

Polufinalni duel Dejvis kupa između Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država biće rešen u petom meču. Francuska je još u subotu obezbedila mesto u finalu pobedom protiv Španije.

Hrvatska je nakon prvog dana vodila sa 2:0, da bi se Amerikanci vratili „u život“ teškom pobedom u dublu u subotu kada su Majk Brajan i Rajan Harison nakon skoro pet sati borbe savladali Ivana Dodiga i Mata Pavića.

Do izjednačenja SAD dolaze u prvom meču u nedelju, Sem Kveri je na teren izašao umesto Stiva Džonsona i savladao Marina Čilića sa 3:1.

Tri sata i 13 minuta proveli su Čilić i Kveri na terenu, a Amerikanac je slavio nakon preokreta sa 6:7, 7:6, 6:3, 6:4.

Dobio je Čilić prvi set u taj brejku iako je imao dve set lopte i priliku da reši prvi deo meča ranije. Ipak, meč je prelomljen u drugom setu. Čilić je prvi došao do brejka, ali nije uspeo da sačuva tu prednost, a onda je u taj brejku propustio čak pet prilika da povede sa 2:0. Ipak, Kveri je uspeo da se od 6:1 u taj brejku vrati u igru i osvoji drugi set.

Treći set je pripao Amerikancu, a Čilić je uspeo samo da spasi dve set lopte u finišu. Četvrti set rešio je Kveri samo jednim brejkom u desetom gemu.

Meč će biti rešen nakon duela Borne Ćorića i Fransisa Tiafoa.