Delpo pao u taj brejkovima, Gofan u polufinalu!

Tenis 18. avg 201804:15 > 04:16
Julian Finney, Getty Images Sport

Belgijski teniser David Gofan plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju pobedom nad Argentincem Huanom Martinom del Potrom sa 2:0 u setovima.

Gofan, 11. igrač sveta, slavio je protiv trećeg tenisera na listi u taj brejkovima 7:6(5), 7:6(4) za 83 minuta igre i prvi put došao do četiri najbolja u Sinsinatiju.

Oba tenisera su igrala sigurno na svoje servis gemove, pa je u prvom setu viđena samo jedna brejk lopta. Nju je imao Del Potro u sedmom gemu, ali je Gofan uspeo da je spase.

I u taj brejku je viđena ujednačena borba, a ključan momenat dogodio se u 11. poenu, kad je Gofan osvojio mini brejk i posle toga poveo u setovima.

Del Potro je u finišu drugog seta imao veliku šansu da poravna. Pri vođstvu 5:4 imao je tri set lopte, ali se Gofan izvukao, odveo set u novi taj brejk i tamo posle zaostatka od 0:3 uspeo da preokrene i slavi.

Rival 27-godišnjeg Belgijanca u polufinalu biće Rodžer Federer.