Ćorić prepustio samo dva gema Štrufu

Tenis 09. maj 201820:35 > 20:38
Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić ostvario je ubedljiv trijumf nad Jan-Lenardom Štrufom iz Nemačke u drugom kolu Mastersa u Madridu.

Ćorić je do pobede nad Štrufom došao sa 6:0, 6:2, posle jednog sata i 11 minuta igre, i tako obezbedio susret sa pobednikom susreta između Austrijanca Dominika Tima i Federika Delbonisa iz Argentine.

Borna je tokom celog meča sa Štrufom kontrolisao rezultat, a svom rivalu nijednog trenutka nije dao šansu. Prvi set je osvojio sa nulom, a na početku drugog se činilo da će mu nemački teniser pružiti nešto veći otpor.

Štruf je odbranio četiri brejk šanse u prvom gemu, a potom se igralo gem za gem sve do petog, kada je Ćorić oduzeo servis rivalu. Nemac je imao šansu da odmah uzvrati, ali se Borna odbranio, a zatim vezao još dva gema za trijumf.