Odličan Đoković srušio Nišikorija

Gettz Images/Vaughn Ridley

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu, pošto je na startu turnira slavio protiv Japanca Keija Nišikorija u dva seta 7:5, 6:4.

Početak meča u Madridu obeležila je velika borba između dvojice tenisera. Japanac je prvi stigao do brejka prednosti i poveo 3:2.

To nije dugo trajalo, pošto je 12. teniser sveta brzo pronašao način da mu odgovori i odmah izjednačio na 3:3.

To nije mnogo poremetilo Nišikorija, koji je pružao veliki otpor srpskom teniseru do kraja prvog seta. Đoković je posle propuštene dve set lopte na servis Nišikorija, ipak ostao koncentrisaniji u završnici seta i uspeo da povede u setovima sa 7:5.

Obojica tenisera čuvala su svoj servis u drugom setu, a Đoković je u ključnom trenutku ostao fokusiran i završio meč u svoju korist.

Novak će se u narednom kolu sastati sa boljim iz duela Kajl Edmund – Danil Medvedev.

Turnir u Madridu igra se na šljaci, titulu brani Rafael Nadal, a najzanimljivije mečeve iz prestonice Španije možete pratiti u direktnom prenosu na kanalima Sport kluba.

Tok meča između Nišikorija i Đokovića možete pratiti ovde:

Već na startu prvog seta viđeno je mnogo uzbuđenja i velika borba. Prvi je do brejka stigao Nišikori za vođstvo 3:2, koje je kratko trajalo, pošto je Novak odmah odgovorio i izjednačio 3:3.

Srpski teniser je propustio veliku priliku da stigne do vođstva u setovima, kada je Nišikori servirao za ostanak u setu, Đoković je propustio dve set lopte.

Velika borba nastvaljena je do kraja prvog seta, u kome je na kraju slavio Đoković sa 7:5.