Vavrinka i Gofan izgubili po set i prošli dalje

Tenis 16. jan 201807:18 > 07:21
Adam Pretty, Getty Images

Sten Vavrinka se na Tur vratio pobedom. Slavio je u prvom kolu Australijan Opena i David Gofan.

Sten Vavrinka je u prvom kolu Australijan Opena bio bolji od Rikardasa Berankisa nakon četiri seta 6:3, 6:4, 2:6, 7:6 nakon dva sata i 50 minuta igre.

Deveti nosilac je u četvrtom setu bio u ozbiljnom problemu i veoma blizu da prokocka dva seta prednosti i nađe se u situaciji da igra peti set u prvom meču. Ipak, Vavrinka je sigurnom igrom u taj brejku četvrtog seta stigao do pobede.

Uspešan je bio i David Gofan koji je istovetnim rezultatom 3:1 (6:7, 6:3, 6:2, 6:4) ali nakon preokreta savladao kvalifikanta Matijasa Bašingera. sedmi nosilac u Melburnu je izgubio prvi set u taj brejku nakon gotovo sat vremena igre, ali je u nastavku meča opravdao ulogu favorita.

U drugom kolu ćemo gledati i 21. nosioca Alberta Ramosa Vinjolasa koji je eliminisao Džareda Donaldsona nakon trijumfa 6:2, 6:3, 6:4.

Evgenij Donskoj je bio bolji od Florijana Majera u tri seta, kao i Tenis Sandgren protiv Žeremija Šardija i Jan Lenard Štruf protiv Vu Kvon Suna.