Šangaj: Het-trik sjajnog Troickog protiv Tima

Tenis 11. okt 201718:02 > 18:04
Bradley Kanaris/Getty Images

Srpski teniser Viktor Troicki trećom pobedom u isto toliko mečeva protiv Dominika Tima plasirao se u 3. kolo Mastera u Šangaju - 6:3, 3:6, 7:6 (5) .

Izuzetno zanimljiv meč, poslednji današnjeg programa, trajao je sat i 51 minut, a u borbi za plasman u četvrtfinale sastaće se sa Džonom Iznerom, koji je posle velike borbe u dva seta eliminisao Grka Stefanosa Cicipasa 7:6 (2), 7:6 (9).

U meču u kome su viđena samo dva brejka srpski teniser je u većem delu meča bio bolji rival od sedmog igrača sveta.

Trociki je u drugom gemu prvom seta oduzeo servis Timu, kod rezultata 3:0 nije iskoristio tri vezane brejk lopte, ali se to nije odrazilo na njegovu igru i relativno lako je ovaj deo meča priveo kraju.

U drugom setu Srbin je ponovo prvi došao do brejk lopte, ali je nije iskoristio kod vođstva 3:2. Kazna je stigla već u sledećem gemu, ispostaviće se odlučujućem za izjednačenje u setovima na 1:1.

Troicki u trećem setu nije iskoristio dve vezane brejk lopte u drugom gemu, a koliko je siguran bio na svoj servis potvrđuje podatak da u poslednja tri servis gema u ovom setu rivali nije prepustio nijedan poen.

U taj-brejku srpski igrač je vodio sa 5:2 i imao je dva servisa, ali je Tim uspeo da se vrati iz izgubljene pozicije i izjednači na 5:5. Ipak, Viktor je uspeo da ostane smiren i koncentrisan, napravio je još jedan mini brejk i potom na svoj servis završio meč.

Srbin je prethodne dve pobede protiv Austrijanca ostvario u Gštadu 2014. i Beču 2016.