Sjajna Aleksandra Krunić bolja od šampionke RG

Tenis 15. avg 201720:48 > 20:52
Jan Kruger/Getty Images

Aleksandra Krunić zabeležila je sjajnu pobedu u prvom kolu Sinsinatija i savladala šampionku Rolan Garosa Jelenu Ostapenko.

Srpska teniserka je do glavnog žreba Sinsinatija došla kroz kvalifikacije a u prvom kolu je pokazala zašto je mesto među najboljima i zaslužila. Krunićeva je u dva seta, za svega sat i 22 minuta igre savladala šampionku Rolan Garosa Jelenu Ostapenko i slavila sa 6:4, 6:2.

Ostapenko je na turniru bila 12. nosilac, i u prvom setu je ona bila rivalka koja je prva napravila brejk i povela sa 3:0. Imala je čak i tri brejk lopte da povede sa 4:0, ali je srpska igračica uspela da sačuva gem na svoj servis i tada se potpuno vratila u igru. Vezala je tri osvojena gema, izjednačila na 3:3 i u završnici seta došla do još jednog brejka koji joj je doneo prednost u meču.

Drugi set je Krunićeva otvorila brejkom, povela sa 2:0 i 4:1, a kada je Ostapenko uspela da vrati jedan brejk, Krunićeva je pokazala da ona može do još jednog.

Pri rezultatu 5:2, Krunićeva je servirala za meč, spasila dve brejk lopte i iskoristila prvu meč loptu do koje je došla.

U drugom kolu, Aleksandri će rivalka biti Karla Suarez Navaro koja je u prvom kolu bila bolja od Mirjane Lučić-Baroni.