Sinsinati: Pavić bez glavnog žreba, Souza ubedljiv

Tenis 13. avg 201717:52 > 17:59
Michael Steele, Getty Images

Hrvatski teniser Ante Pavić poražen je u drugom kolu kvalifikacija za Masters u Sinsinatiju, pošto je od njega bio bolji Žoao Souza 2:0 (6:4, 6:2), pa je tako ostao bez šansi da se plasira u glavni žreb tog turnira.

Portugalac je do pobede došao posle nešto više od jednog časa igre.

Souza je pitanje osvajača prvog seta rešio u sedmom gemu kada je napravio prvi brejk, a zatim je rutinski priveo set kraju.

Hrvatski teniser, koji 483. na svetu, nije uspeo da pronađe svoju igru i da opasnije ugrozi protivnika ni u drugom setu. Souza je već na startu drugog seta napravio brejk i do kraja meča nije imao većih problema.

Portugalac, koji je 51. na ATP listi, je tako osigurao mesto u glavnom žrebu Mastersa u Sinsinatiju.

Turnir u Sinsinatiju igra se na tvrdoj podlozi, a nagradni fond je 4.973.120 dolara.